OTOMATİK BARİYER SİSTEMLERİ SERVİSİ - TAMİRİ 7 GÜN 24 SAAT

      OTOMATİK BARİYER SİSTEMLERİ - TAMİRİ - SERVİSİ
 

     Bariyerler araç geçişlerini kontrol altına almak için kullanılır. Bariyerlerle bir çok alanda karşılaşabiliriz. Bunların başında köprü ve otoyol gişeleri, özel ya da kamu sektöründeki kuruluşların otopark girişlerinde, alışveriş merkezlerinin otopark girişlerinde, kışlaların nizamiyelerinde, sınır kapılarında, belediyelerin araç trafiğine kontrollü açtığı sokaklarda ve daha bir çok yerde karşılaşabiliriz. Bariyerler çeşitli şekillerde olabilirler. Bunların en başında Kollu bariyer, Mantar Bariyer, Kumandalı bariyer, Kurt kapanını şeklindeki kullanımlarını görebiliriz.

     Kollu bariyerler çoğunlukla otopark girişlerinde kullanılır. Bu çeşit bariyerler mikroişlemci kontrollüdür. Araç geçişi sırasında üzerindeki fotoseller yardımıyla araç geçişi tespit edilip araç geçene kadar bariyer kolunun indirilmesi önlenir. Böylece olası kazalar önlenmiş olur. Bariyerlere istenirse elle kumanda için buton, kart okuyucu ve diğer geçiş sistemleri de monte edilebilir. Örneğin aboneli çalışan otoparklarda abonelere proximity, manyetik ya da diğer tipte kartlar verilir ve bilgisayar bağlantılı okuyucular abonenin giriş hakkı olup olmadığına bakarak geçiş kontrolünü yapar. Kollu bariyerlerle otoyol ve köprü gişelerinde de karşılaşırız. Bu bariyerler de aynı mantıkla çalışır. KGS sistemlerinde araç şoförlerinde bulunan kartlar yardımıyla otomatik olarak bariyerler açıldığı gibi görevlinin elle açması da mümkündür.

      Kollu bariyerlerin kol uzunluğu kullanım alanına göre değişmektedir. Girişin büyük olduğu alanlarda daha uzun kollu bariyerlere ihtiyaç duyulduğunda sadece kolu uzatmak yeterli olmamaktadır. Bariyere takılan kol uzunluğuna göre bariyeri çalıştıran motor da değişmektedir. Özellikle giriş çıkışların fazla olduğu yerlerde motor yeterince güçlü değilse motorun arızalanmasına sebep olunabilir. Bu nedenle bariyere sonradan kesinlikle daha uzun bir kol takılmamalıdır. Takılacaksa da mutlaka ona uygun motorla değiştirilmelidir.

      Bariyerler sadece kendi başına kalite oluşturmazlar. Bariyerin en başta nasıl ve nereye monte edileceğinin tespiti ve daha sonra da bariyeri monte edecek teknik servis personelinin tecrübesi çok önemlidir. Bariyer ne kadar kaliteli olursa olsun, yeterince vasıflı olmayan kişilerin yaptığı montajlar bariyerin verimli kullanılamamasına sebep olacaktır.  Bariyerin kurulacağı zemin tespiti, zemine monte işlemleri ve hatta kolun montajı bile ileride sorunlara neden olabilmektedir. Bu sebeple bariyeri alacağımız firmayı özenle seçmeli ve önceki referanslarını dikkate almalıyız.

     Ayrıca HBK Otomatik Kapı Sistemlerinizin, eskimiş, bozulmuş onarım görmesi gereken Otomatik Kapı Sistemlerinizin tamir ve servisini 7/24 hizmet anlayışı ile günün her saati Otomatik Kapı Sistemlerinizin tamir ve onarım işlerinizi HBK Kepenk tecrübesi ile hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kepenkim Bariyer Sistemleri  
Kepenkim Bariyer Sistemleri
  Kepenkim Bariyer Sistemleri
 
www.kepenkim.com
 
Kepenkim Bariyer Sistemleri
Kepenkim Bariyer Sistemleri
Kepenkim Bariyer Sistemleri
 
 
     
   

 
     

OTOMATİK KEPENK SİSTEMLERİ İSTANBUL HBK BARİYER SİSTEMLERİ BARİYER TAMİRİ BARİYER

   

Adres: Hamidiye Mahallesi Hasdal Caddesi No:30 Kağıthane - İstanbul

Telefon: 0212 321 60 85

E-Mail : info@kepenkim.com

 
 
Copyright ® 2010 kepenkim.com  
Design By :